19

Sunday, August

Estetyczna stomatologia Katowice, Kraków i Gdańsk

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym
 /  /  /  / Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym
Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym
2 votes, 4.50 avg. rating (86% score)

W tym krótkim tekście zajmę się niezwykle pożytecznym urządzeniem. Chodzi o fiberoskop, który znajduje coraz więcej zastosowań w medycynie przy leczeniu najróżniejszego typu schorzeń i przypadłości.
Jest to aparat, którego zadaniem jest umożliwienie lekarzowi oglądania trudno dostępnych miejsc. Generalnie używa się fiberoskopu, aby oglądać od środka górne odcinki układu pokarmowego, na przykład przełyk, żołądek, a czasami nawet górne partie jelita cienkiego, jak dwunastnica. Co ciekawe owo urządzenie jest wykorzystywane również do celów niezwiązanych z medycyną, jak naprawa precyzyjnych mechanizmów, jednakże w tym artykule nie będziemy się tym zajmować.
Zabieg polegający na wpuszczeniu tego urządzenia do układu pokarmowego nazywa się fiberoskopią, która ma bardzo podobne zastosowania, co kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym. Możemy pobierać tkanki do badań histopatologicznych, albo odsysać i wypłukiwać jakiś konkretny obszar.
Poszczególne fiberoskopy bardzo się między sobą różnią, zarówno długością i giętkością głównego przewodu, jak i zaopatrzeniem końcówki roboczej. Dzięki temu można za ich pomocą wykonywać najróżniejsze czynności pozwalające na maksymalnie skuteczne wyleczenie dróg pokarmowych organizmu pacjenta. Jestem pewien, że odkryjemy jeszcze wiele zastosowań fiberoskopów.

Pozostałe artykuły tematyczne o medycynie:

Tags: durobet ceny, docieplenie granulatem Radom, żwir siany ostrów, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, lpk110, redox extreme efekty, Stojaki na ulotki - Brooklyn, rozstępy biceps, szycie firan kędzierzyn, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, Fotoprzekaźnik Sick

About the author:

Related posts
przeszczep chrząstki warszawa, Umywalka narożna Simas Arcade, gabloty korkowe Paraga Centrum, mezoterapia vivaderm, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL22, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, laweta Golub-Dobrzyń, Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874